Hello!!! Jesteśmy w domu!!!

W piątek wieczorem (31 stycznia) wróciliśmy z Lippstadt. Ten pięciodniowy wyjazd do Niemiec to pierwszy z trzech zagranicznych wyjazdów odbywających się w ramach projektu: „Fit4healthylife”. Tym razem, w drogę wyruszyło ośmioro uczniów ze szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy z trzema nauczycielkami.  Nasza przygoda rozpoczęła się w poniedziałek (27 stycznia) bardzo wcześnie rano. Wyruszyliśmy busem przed godziną szóstą. Na miejsce dotarliśmy około 19.00. Mimo tak długiego czasu, podróż była super!!!. Liczne postoje, posiłki-fit urozmaicały nam drogę. Kolejne trzy dni to czas intensywnej pracy oraz zabawy w ramach realizacji tematyki projektowej. Zajęcia integracyjne z kolegami z Belgii, Niemiec oraz Walii już na początku pokazały, że będzie ciekawie. Nawiązywały się znajomości, przyjaźnie, integracja mimo bariery językowej „szła pełną parą”. Młodzież mówiła w kilku językach: niemieckim, angielskim, flamandzkim oraz polskim. My mówiliśmy po polsku, ale szlifowaliśmy również swój niemiecki oraz angielski. Pomocna okazała się umiejętność obsługi „Tłumacza Google”. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy:

• Lippstadt, w tym ratusz, gdzie przyjął nas Burmistrz miasta,
  • Muzeum Pracy i Techniki (DASA) podczas wyjazdu do Dortmundu,
  • no i oczywiście okolice naszego hotelu oraz szkoły, w której odbywały się zajęcia.

Niewątpliwie zapamiętamy  przeprowadzony test sprawności fizycznej oraz wieczór pożegnalny z tańcami, śpiewem, zabawą. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, „z głową pełną wrażeń i pomysłów”. W maju czeka  nas wyjazd do Walii, w październiku przyjęcie gości u nas, a za rok pobyt w Belgii.  Cieszymy się jednak, że szczęśliwie wróciliśmy do domu i w poniedziałek wracamy do szkoły. Witaj Polsko, witaj Wejherowo!!!

Opiekunowie projektu