W ramach działań projektu programu Erasmus+ pt. Fit4healthylife wybrani uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy oraz szkoły branżowej I stopnia uczestniczyli w cyklu warsztatów ceramicznych pt. Wspólnie tworzymy patery na owoce. Zajęcia ceramiczne pozwoliły uczestnikom projektu spędzić czas wolny w sposób korzystny nie tylko dla zdrowia, ale także psychiki. Uczniowie mieli szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Właściwości terapeutyczne gliny są znane nie od dziś. Praca z gliną uczy planowania, organizacji stanowiska pracy i akceptacji niepowodzeń, wyzwala pozytywne emocje, redukuje stres i napięcia. Pierwsze warsztaty odbyły się w czerwcu, a ostatnie zajęcia w październiku bieżącego roku szkolnego. Patery wizualnie nawiązują do logo projektu, mają kształty liści, a na nich flagi państw biorących udział w projekcie (Polska, Niemcy, Walia i Belgia). Gotowe patery zostanę wykorzystane podczas warsztatów kulinarnych, degustacji zdrowych przekąsek dla społeczności szkolnej. Planujemy również wręczyć wykonane patery partnerom projektu podczas międzynarodowego spotkania projektowego w Wejherowie.

Dziękujemy serdecznie pani Aleksandrze Bartkieiwcz-Kowalskiej oraz panu Andrzejowi Ziemińskiemu za wspaniałe warsztaty!
Zespół projektowy Fit4healthylife