3 listopada klasa 8 b (pod opieką wychowawcy klasy – p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) oraz wybrani uczniowie klasy 8 a i 7 a  Szkoły Podstawowej nr 7  (pod opieką p. Agnieszki Mac) wybrali się na geograficzną wycieczkę terenową dotyczącą różnorodności lasów w Polsce i propagowania postaw proekologicznych.

Nasza młodzież spotkała się z Leśniczym Szkółki Leśnej w Dąbrówce – p. Łukaszem Kunzem        oraz Edukatorem Nadleśnictwa Choczewo – p. Pawłem Grochalskim, który w przystępny, a zarazem fascynujący sposób objaśnił, na czym polega różnorodność polskich lasów i dlaczego istnieje ciągła potrzeba zalesiania terenów.

Po zajęciach warsztatowych mieliśmy czas na spacer w przepięknej, jesiennej, leśnej scenerii. Potem czekało na nas klimatyczne ognisko  z kiełbaskami, rozpalone tuż przy malowniczym jeziorze Dąbrze. Te wspaniałe widoki na pewno pozostaną z nami na długo!!!