Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki

Dnia 28 marca 2023 roku, 32 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia, mimo śnieżycy i ujemnej temperatury za oknem wyruszyło do Ekodoliny w Łężycach, by wziąć udział w zajęciach warsztatowych „Bliżej Europy” – nowoczesne metody gospodarowania odpadami. Na miejscu zaczęliśmy od spotkania z sokolnikiem, który wraz z sokołem odpowiada za odstraszanie ptaków latających nad kwaterą wysypiska. Następnie zwiedziliśmy sortownię odpadów, kompostownię, magazyn odpadów niebezpiecznych. Pracownicy zakładu chętnie odpowiadali na nasze pytania, a uczniowie uświadomili sobie ogrom odpowiedzialności jaki ciąży na każdym z konsumentów. Każdy wybór produktu w sklepie powinien być dobrze przemyślany, by odpadów do zagospodarowania było mniej, a planecie było lżej.
Wycieczka do EkoDoliny