Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie

W dniu 04 czerwca 2018 roku, uczniowie klasy 4a, 5a oraz 6a z wychowawcami udali się na wycieczkę dydaktyczną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście na główny plac Straży Pożarnej wzbudziło u uczniów zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i szczegółowo opisali swoją pracę. Dzięki ich życzliwości, wychowankowie mieli możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowano również działanie samochodu z sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Wysłuchaliśmy opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Niebywałą atrakcją była możliwość przymierzania hełmów strażackich oraz wejście do wozu strażackiego.