Jeden dzień, a w zasadzie kilka godzin wystarczyło nam by okrążyć świat i doświadczyć najróżniejszych zjawisk przyrodniczych i fizycznych w nim zachodzących. Uczniowie klas I/IIIa, IIIa I-IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę na Górę Gradową do Gdańska, gdzie znajduje się Hevelianum – Muzeum Nauki. Swoją przygodę zaczęliśmy od warsztatów, w których mogliśmy się sprawdzić w roli inżynierów-budowniczych. Następnie po krótkiej przerwie wzięliśmy udział w podróży dookoła świata, gdzie wszystkimi zmysłami czerpaliśmy wiedzę, o tym co nas otacza na co dzień, ale też o najdalszych zakątkach globu. Największą frajdę sprawiła jednak wszystkim kapsuła doświadczania huraganu oraz zabawa z portretami znanych malarzy – zabawie i śmiechom nie było końca.