Dnia 12 maja 2022 roku uczniowie klas: I a, I c, II a, III a, V a, V b, V-VII a, VI d, VIII c udały się na wycieczkę do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego „Sea Park” w Sarbsku. Na początku odwiedziliśmy fokarium, gdzie z bliska mogliśmy oglądać pokaz umiejętności fok szarych i zwyczajnych. W Oceanarium Prehistorycznym dzięki okularom 3D przenieśliśmy się w morskie głębiny, a spotkaniu z rekinem towarzyszył dreszczyk emocji. Następnie wysłuchaliśmy opowieści zabawnego wieloryba Błękitka na temat przyrody i ekologii.  Przeżyliśmy też przygodę z piratami, którym w poszukiwaniu skarbu pomagały uchatki kalifornijskie. Przedstawienie wywołało zarówno wzruszenie jak i dużo śmiechu. Zajrzeliśmy do wraku galeona Solen, który niejednego przyprawił o zawrót głowy. Wspaniałą przygodę zakończyliśmy zabawą w parku linowym. Pobyt w przepięknie usytuowanym kompleksie „Sea Park” to była edukacyjna przygoda i wspaniała okazja do międzyklasowej integracji. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.