12 grudnia 2018r. roku uczniowie BSIs w ramach zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonego przez p. Magdaleną Jeka, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Celem wycieczki było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach urzędu i aktywnymi formami pomocy, jakich udziela urząd pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Należą do nich m.in. doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą. Sympatyczna p. Małgorzata-doradca zawodowy podczas spotkania, przedstawiła w jaki sposób osoby nie mające pracy mogą rejestrować się w Urzędzie. Rozdała przykładowe formularze do wypełnienia naszym uczniom. Mogli oni w ten sposób przećwiczyć wpisywanie informacji w rubryki. Dodatkowo, omówiła jak powinno wyglądać prawidłowo napisane CV, aby przyszły pracodawca zainteresował się daną osobą.
Bardzo dziękujemy za wyczerpującą lekcję:)

Opiekunami uczniów  podczas wycieczki były: p. Magdalena Jeka wraz z p. A. Matuszczak