W środę 17 maja 2023r. uczniowie klas 1b, 2a, 5-7b, 6-7a, 5a, 6a oraz 6b pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Swołowa oraz do Ustki. Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie to odbudowane i wyremontowane XIX-wieczne zabytkowe domostwa pełnią funkcję wystawienniczą i kulturalną. Wychowankowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Pod opieką pracowników samodzielnie przygotowali zupę kartoflankę. Dodatkowymi atrakcjami było karmienie zwierząt w zagrodach, wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko z kiełbaskami.

Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę do Ustki. Zwiedziliśmy port i latarnię morską. Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas, spacerując po tej urzekającej miejscowości. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przy Pomniku Syrenki. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.