wycieczka do Gdyni

22 marca 2017r. uczniowie klas Id, I/IIb i I/IIc zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Gdyni. Zaplanowano zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Emigracji i pobyt w Centrum Handlowym „Riviera”.
   Muzeum Emigracji mieszczące się na Dworcu Morskim w Gdyni w bardzo ciekawy i interaktywny sposób przedstawia historię polskich emigrantów. Uczniowie mieli możliwość doświadczania wystaw nie tylko wzrokowo, ale też poprzez zmysł słuchu i dotyku. Poznali „kawałek” historii poparty licznymi zdjęciami i wspomnieniami emigrantów i ich rodzin. Ekspozycja ciekawych eksponatów, maszyn, urządzeń i pamiątek podróżników umożliwiła uczniom poznanie przyczyn wyjazdu z Polski oraz warunków wędrówki przez ocean.
   Dużą atrakcją było chwilowe przeniesienie się w czasie poprzez wejście na pokład statku oraz do pociągu podróżującego przez Amerykę. A potem… „zwiedzanie” najważniejszych miejsc jak Chicago czy New York. ????

Drugim punktem wycieczki była podróż w nowoczesność, czyli spacer po Centrum Handlowym „Riviera”. Galeria okazała się świetnym egzaminem umiejętności społecznych i orientacyjnych. Z uwagi na wielkość tego miejsca uczniowie zapoznali się z mapką nie tylko papierową, ale także multimedialnym planem centrum. Odczytywanie piktogramów i nazw ulic w sklepie też było ciekawym zadaniem. Duże wrażenie na uczniach zrobiły dotykowe tablice interaktywne, gdzie mogli sprawdzić swoją zręczność. Jednak chyba największą atrakcją „Riviery” były ruchome schody ????Miłym akcentem pobytu w galerii był też relaks w kawiarni.
   Wycieczka bardzo się udała. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i z miłymi wspomnieniami.

Opiekunowie: Celina Szachowska, Jolanta Leśniowska-Bojke, Ryta Leszczyńska