Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej do Fokarium w Helu

27 kwietnia uczniowie klas: II/IIIa, IIIb, IV/Va, Vb i V/VIa wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Fokarium w Helu na Półwyspie Helskim. Największą atrakcją dla zwiedzających Fokarium jest pora karmienia fok. Przybyliśmy punktualnie na focze śniadanie, na którym serwowano największy przysmak fok – surowe śledzie. Zajadały się oczywiście tylko foki, my raczej nie mięliśmy ochoty na taki rarytas. Natomiast bardzo chętnie i z dużym zaciekawieniem obserwowaliśmy jak foki wykonywały polecenia swoich opiekunów. Zwierzęta te potrafiły grzecznie czekać na kolejną rybkę do zjedzenia. Rozumiały znaki i gesty pokazywane przez opiekunów. Reagowały na dźwięk specjalnego gwizdka, chyba wysokotonowego, którego my w ogóle nie słyszeliśmy. Dokładnie wiedziały, co mają robić. Kiedy popłynąć po zabawkę wrzuconą do wody przez opiekuna i tak jak aportujący pies oddać ją z powrotem. Rozumiały, kiedy zanurkować i kiedy wyjść na brzeg, aby opiekun mógł zobaczyć czy nic im nie dolega. Foki to wyjątkowo mądre i piękne morskie zwierzęta     Była to bardzo interesująca i udana wycieczka, na zakończenie której udaliśmy się do McDonalds na małe co nieco. Tego dnia nawet pogoda nam sprzyjała, chcemy wierzyć, że to właśnie specjalnie dla nas, zza deszczowych chmur na kilka godzin wyszło wówczas słońce  Nauczyciele: Baranowska Irena, Hajkowicz Agnieszka, Kozłowska Krystyna, Pranga Edyta, Wiśniewska Ewa.