W dniu 2 grudnia 2021r. uczniowie klasa 7a, 7b, 8a oraz 8b szkoły podstawowej zawitali do  Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. To instytucja edukacyjna,  popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów, która stawia sobie za cel łączenie nauki i  zabawy. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.

Uczniowie  zapoznali się tam z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Nastolatkowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne doświadczenia  i eksperymenty, które budziły wielkie zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie. Wszystkie prezentacje gdyńskiego Centrum były bardzo ciekawe, jednak najwięcej uśmiechu i podziwu wzbudzała w uczniach prezentacja, której konstrukcja umożliwiała obejrzenie „na talerzu swojej głowy”.

Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą  i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Wychowankowie byli zachwyceni po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!

Opiekę nad uczniami sprawowali pani Agata Skibińska-Orysiak oraz pan Andrzej Tomalak