Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

20 marca uczniowie klasy 2b gimnazjum, 1a, 1b oraz 3a szkoły branżowej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum II Wojny Światowej. Na peronie dworca Gdańsk Główny czekał na nas przewodnik – pani Małgorzata Rzepnikowska. W drodze do celu przybliżyła nam historię powstania Muzeum, ponadto krótko przedstawiła wszystkie napotkane zabytki m.in. Wielki Młyn oraz Bazylikę św. Brygidy. Oczekiwania były wielkie i przyznajemy: nie zawiedliśmy się.  Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Ekspozycje opowiadają o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka. Wizyta w Muzeum na wszystkich wywarła ogromne wrażenie oraz z pewnością pozwoliła przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z okresem II wojny światowej. Wycieczka była bardzo udana. Udowodniła wszystkim, że możliwe jest połączenie edukacji z rozrywką.