W piątek, 21 kwietnia 2023 r., uczniowie klas: 8 b (pod opieką wychowawcy – p. Agaty Skibińskiej – Orysiak) , 8 a oraz 7 a (pod opieką p. Agnieszki Mac) wybrali się na wycieczkę przyrodniczo – edukacyjną do malowniczej Dąbrówki. Edukator Nadleśnictwa Choczewo – p. Paweł Grochalski przeprowadził wspaniałe zajęcia przyrodniczo – edukacyjne z wykorzystaniem metod aktywizujących. Lekcja terenowa dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń; sporo nauczyliśmy się o faunie i florze polskich lasów. Po zajęciach warsztatowych czekało na nas klimatyczne ognisko z kiełbaskami, rozpalone tuż przy jeziorze Dąbrze. Zmęczeni leśnymi spacerami i pierwszym wiosennym słońcem, ale i pełni cudownych wrażeń, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły.