Wycieczka do Straży Pożarnej

st1      Dnia 13 maja 2014 roku klasa I – III z p. Joanną Rank i p. Dagmarą Kozłowską odwiedziła Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci poznały sprzęt i wyposażenie wozów strażackich. Miały okazję przymierzyć hełm strażacki, mogły posiedzieć w wozie gaśniczo- ratowniczym.

Dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Uczniowie dowiedzieli się, że straż pożarna nie tylko gasi pożary, ale też bierze udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczych np. przy wypadkach komunikacyjnych. Dzieci były obserwatorami próbnego alarmu pożarowego. Uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili numery alarmowe: 998 i 112.st2

Na zakończenie strażakom zostały wręczone wcześniej przygotowane rysunki. Wycieczka do straży była bardzo pouczająca i sprawiła wszystkim ogromną radość.