Dnia 15 października odbyła się wycieczka do Teatru Gdynia Główna.

Udział w spotkaniu teatralnym pod nazwą Stacja Bajek wzięli:
• kl. II d z e-t, wychowawca Anna Milewska
• kl. IV/V a z e-t autyzm, wychowawca Agnieszka Drabata
• kl. V c z e-t autyzm, wychowawca Krystyna Kozłowska
• kl. II/III a, wychowawca Dorota Jankuniec
• kl. II/III a gimn. z e-t, wychowawca Joanna Almakiewicz
• kl. wychowawca Mirosława Mazurkiewicz
• kl. wychowawca Celina Szachowska
• kl.wychowawca Ryta Leszczyńska
• kl. II b z e-t autyzm, wychowawca Edyta Pranga
• kl. wychowawca Agnieszka Hajkowicz
Spektakl „Braciszek i Siostrzyczka” przeniósł wszystkich do niezwykłej krainy muzyki, tańca i obrazu. Poza prezentacją małej formy scenicznej odbyły się rozmowy z dziećmi, pokaz animacji lalek, wspólne zabawy i twórcze zadania. Interakcje z aktorami, klimatyczne wnętrze, rekwizyty wykorzystywane na scenie sprawiły, że uczniowie zaangażowali się całymi sobą.
My wychowawcy, z ogromnym wzruszeniem obserwowalśmy to, w jaki sposób nasi podopieczni interpretowali sztukę, jaką radość dawał im kontakt z tego typu twórczością, jak pięknie wchodzili w kontakt z aktorami i w jakim skupieniu oglądali prezentowaną na deskach teatru baśń o dwójce rodzeństwa.
W ten sposób proponowane przez organizatorów zajęcia poza tym, że poszerzają wiedzę dzieci o teatrze, rozwijają także wyobraźnię, inwencję twórczą, zwracają uwagę na kulturę żywego słowa, świadomość ruchu i gestu. Spotkania teatralne dla najmłodszych Stacja Bajek oprócz tego, że pełnią funkcję edukacyjno-kulturalną, przede wszystkim przynoszą wszystkim dużo radości ze wspólnie spędzonego czasu. Dlatego też, z całą pewnością, nie jeden raz jeszcze zawitamy
w podziemiach Dworca Głównego PKP w Gdyni, gdzie mieści się Teatr Gdynia Główna.