Wycieczka do Torunia 19.10.2017

W dniu 19 października 2017r. uczniowie (29 osób) oraz nauczyciele i opiekunowie SSPdP odwiedzili nasz ukochany Toruń. Zbiórka 0 6.30 dla nikogo nie była problemem.

Wyjechaliśmy spod szkoły punktualnie o 7.00. Po drodze do celu, na jednym z przystanków, odwiedziliśmy oczywiście Mac Donalda. W Toruniu pierwszym punktem programu był , robiący wrażenie, seans filmowy: „W poszukiwaniu życia”, który obejrzeliśmy w Planetarium. Obiad, w restauracji z prawdziwego zdarzenia, „Stary młyn” wszystkim przypadł do gustu. Posmakowaliśmy zupy pomidorowej i pierogów. Końcowym akordem wyjazdu były zajęcia w „Żywym Muzeum Piernika”, na których każdy mógł przygotować swojego własnego piernika. W międzyczasie spacerowaliśmy po Starym Mieście pozując z Mistrzem Mikołajem Kopernikiem do familijnych zdjęć i podziwialiśmy nadwiślańskie krajobrazy. Wszyscy kupili dla swoich bliskich słodkości i inne pamiątki. Z Torunia wyjechaliśmy ok. 16.30, granice naszego jeszcze ukochańszego Wejherowa przekroczyliśmy zgodnie z planem o 20.00. Pogoda, humory, pozytywne emocje wszystko było na 100%.

Wanda Politowska
Katarzyna Grzywacz