W dniu 21 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I/II d, IIa, II/IIIb, V/VI b, VI c, I c G, II/III G wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Torunia.

Naszą przygodę w Toruniu zaczęliśmy od ulicy Strumykowej gdzie znajduje się Muzeum Toruńskiego Piernika. Uczniowie nie tylko obejrzeli sposób wyrobu toruńskiego specjału, ale przede wszystkim sami wzięli  udział w procesie jego powstawania. Własnoręcznie wyrabiali ciasto, kształtowali piernikowe specjały, mogąc przy tym korzystać ze specjalnych ozdobnych form. Jest to muzeum, które angażuje wszystkie zmysły, nie tylko wzrok. W pomieszczeniu unoszą się zapachy imbiru, kardamonu i innych przypraw. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego mogliśmy zwiedzić ekspozycje, a na zakończenie naszej wizyty każdy  zabrał do domu własnoręcznie wykonany piernik.

Kolejnym punktem programu wycieczki  był seans w Planetarium. Sercem planetarium jest projektor, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Obejrzeliśmy tam astronomiczną i zarazem przygodową opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Poznaliśmy gwiazdozbiory Wielkiego Wozu, Lwa, Herkulesa, Smoka, Hydry oraz zodiakalnych Bliźniąt, Byka czy Raka, a Gwiazda Polarna była naszym kompasem po niebie. Rozgwieżdżona kopuła Planetarium oraz wspaniała muzyka w tle sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się bohaterami tego seansu.

Po wizycie w planetarium uczniowie wraz z opiekunami udali się do najatrakcyjniejszych miejsc toruńskiej starówki. Zobaczyliśmy pomnik słynnego astronoma, matematyka i fizyka – Mikołaja Kopernika, „Fontannę ze złotymi żabkami„ ( legenda głosi, iż pocałowanie żabki przynosi szczęście) oraz Krzywą Wieżę.

Do szkoły wróciliśmy przed godziną 22:00. Byliśmy bardzo zmęczeni ale szczęśliwi.