Wycieczka do Torunia

Dnia 8 kwietnia 2014 roku, uczniowie klas: I d gimnazjum z e-t, III a z e-t, III b z e-t, IV b z e-t wraz z rodzicami i wychowawcami: Joanną Almakiewicz, Agnieszką Hajkowicz, Agnieszką Drabata oraz Krystyną Kozłowską odwiedzili miasto Toruń.

Pozytywny wynik kontroli technicznej autokaru umożliwił punktualny wyjazd spod budynku SP 7 o godzinie 6:30. Krótka przerwa na trasie przejazdu pozwoliła na skorzystanie z możliwości wypicia gorącej herbaty i kawy. Po dotarciu na miejsce, pierwszą atrakcją była wizyta w Planetarium, gdzie odbył się pokaz filmu „Wirująca Ziemia”. Po seansie wszyscy z dużym zainteresowaniem zwiedzili Planetarium.
    Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer urokliwymi uliczkami Torunia. Duże wrażenie
na wszystkich zrobił pomnik wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. W trakcie zwiedzania znalazł się również czas na małe co nieco, m.in. na pyszne pierogi i lody.
    Jak Toruń to i pierniki, więc nie obyło się bez zakupów w sklepie z oryginalnymi Toruńskimi piernikami. W Żywym Muzeum Piernika, uczniowie z rodzicami i wychowawcami mieli możliwość poznania receptury pierników oraz sposobu ich wyrabiania. Każdy własnoręcznie wykonał swój piernik, który na pamiątkę zabrał do domu. Ok godziny 18 autokar zaparkował pod budynkiem szkoły. Wciąż czując zapach piernikowych przypraw, wszyscy zadowoleni choć nieco zmęczeni zakończyli swą mimo że krótką, lecz fascynującą przygodę z Toruniem.