Dnia 24 maja 2016 roku uczniowie klas II/III c zet SP i I/III a zet Gimnazjum wraz z opiekunami: Ritą Leszczyńską, Wiolettą Machol oraz panią Urszulą Białk wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

Zarówno młodsi, jak i starsi nie mogli doczekać się tego dnia. Z samego rana przywitała nas piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała wędrówce po ZOO. Była to niesamowita wyprawa – każdy z nas nie mógł oderwać oczu od przepięknych dzikich zwierząt. Na wstępie przywitały nas ogromne słonie – indyjski i afrykański. Dalej były żyrafy, dzikie ptaki, hipopotam… Największą atrakcją cieszyły się lwy i małpy, które tak zachwyciły ,,dzieciaki”, że nie chciały odejść od klatek. Mieliśmy też okazję przywitać się z surykatkami, pingwinami. Było ich tak dużo, że trudno jest nam wymienić wszystkie zwierzęta. Na koniec wędrówki udaliśmy się na pyszne lody.
W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, uczniowie pytali: ,,Kiedy znowu pojedziemy do ZOO?”