Dnia 12.05.2016roku najmłodsi uczniowie z klas „Oa”, oraz „Ob” z wychowawcami Joanną Jankiewicz oraz Natalią Maćkowiak wybrali się na wycieczkę do Oliwskiego ZOO.

Najpierw przez cały tydzień dzieci były przygotowywane do wycieczki przez swoich nauczycieli. Dzieci uczyły się piosenki „ Idziemy do Zoo” oglądały obrazki zwierząt jakie spotkają w ZOO, słuchały krótkich opowiadań. Następnie odbyła się  wyprawa busami do ZOO. To dopiero przygoda , dzieci w busach śpiewały piosenki, opowiadały co widzą za oknem, zabawa była super. Po przyjeździe do Gdańska uczniowie udali się do zabytkowej kolejki retro, którą zwiedziły ogród zoologiczny. Sama podróż kolejką była ogromnym przeżyciem dla wszystkich. Kolejka zatrzymywała się przy kolejnych zwierzętach, dzieci miały okazje wszystkie obejrzeć, posłuchać najważniejszych informacji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie, lwy, żyrafy. Kolejno  pingwiny, dziki, wielbłądy, emocji co niemiara. Na zakończenie dzieci udały się na słodki poczęstunek, lody smakowały wszystkim. Niestety wycieczka dobiegła końca i trzeba było wracać do szkoły. W drodze powrotnej dzieci pełne wrażeń smacznie spały. Oliwskie ZOO zrobiło ogromne wrażenie na najmłodszych uczniach naszej szkoły.