W ramach realizacji programu własnego „Dotykamy Niepodległości”, dnia 12 października 2018 roku odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej w lasach piaśnickich.

Uczniowie klasy VII c z wychowawczynią p. Krystyną Kozłowską złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach Polaków pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Przy sprzyjającej, pięknej, słonecznej aurze mogliśmy zobaczyć ogromne połacie lasu pokryte zniczami, kwiatami, pomnikami i rzeźbami upamiętniającymi tragiczne wydarzenia sprzed ponad 76 lat. Ogromne wrażenie zrobił na nas piękny ołtarz, zaprojektowany w taki sposób, że prześwitujące przez czerwone szkło słoneczne światło, dawało niezwykły efekt czerwonej poświaty. Natchnieni i wzruszeni, z niejakim trudem, powróciliśmy do rzeczywistego świata szkoły.
Krystyna Kozłowska