10.05.2016 r. uczniowie klas SSPdP i Gimnazjum wraz z p. Natalią Wolińską wybrali się na wycieczkę do schroniska w Dąbrówce.
Miesiąc przed wycieczką w szkole zorganizowana została akcja „Podaj Łapę”, której celem było zebranie darów dla schroniska.

Zgromadzono dużo karmy dla psów i kotów , zabawki, a także koce na legowiska.
Do schroniska zostały również zawiezione rysunki wykonane przez młodzież na konkurs,którego celem było przygotowanie ilustracji do przysłowia lub związku frazeologicznego nawiązującego do zwierząt (np. „żeby kózka nie skakała, to by nożki nie złamała”, „mieć muchy w nosie”).
Podczas wycieczki pracownik schroniska opowiedział uczniom jak funkcjonuje schronisko i pokazał jak wyglądają pomieszczenia dla psów.
Zwiedzanie nie było by tak ciekawe, gdyby nie możliwość głaskania czworonożnych przyjaciół Emotikon smile
Na koniec wycieczki uczniowie wyprowadzili na spacer dwóch mieszkańców schroniska.
Młodzież zapewniła, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.