Dnia 10.03.2023 r. odbył się wyjazd do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy 7 i 8 SP wraz z opiekunami p. Magdalena Jeka i p. A. Jakuszem. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.

Wystawa, w której wzięli udział uczniowie, podzielona była na cztery strefy tematyczne: Hydroświat – możliwość poznania tajemnic wodnego świata – budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry, uczniowiei mieli możliwość  nieźle się pochlapać. Drzewo życia – wystawa skupiająca się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie można było z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Niewidoczne siły – wystawa, a w niej zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu czy fal dźwiękowych, z którymi uczniowie sobie świetnie poradzili. W sekcji  Człowiek czekała na młodzież wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom, można było zajrzeć do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy.

Po wystawie uczniowie udali się na warsztaty edukacyjne pt. „Poczuj siłę”. Podczas lekcji poznali siłę elektrostatyczną, elektromotoryczną, magnetyczną, samodzielnie budowali elektroskop i elektromagnes.

Wszyscy wrócili pełni wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!