16 maja klasy I-III A, I-III B, I-III C, I-III D oraz II B wybrały się na wycieczkę do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach wiosennych, na których tworzyli własne rękodzieło – wyplatanki z siana i suszonych kwiatów. Zapoznali się z urokliwym terenem gospodarstwa oraz z mieszkającymi tam zwierzętami. Największą atrakcją była owieczka Bogdan, która skradła serca wszystkich uczniów, jak i nauczycieli. Uczestnicy warsztatów mieli jeszcze jedno zadanie do wykonania, którym było rozpoznanie ziół po wyglądzie i zapachu, a następnie ich zebranie oraz przygotowanie naparu. Zakończeniem Naszego pobytu było wspólne ognisko z kiełbaskami. Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń!