17.05.2022 roku, w Grupach Wychowawczych w PZKS odbyła się XXIV edycja Wojewódzkiego Turnieju Rozgrywek Umysłowych „ Zgaduj – Zgadula„ w formie on line.

Uczestniczyły w konkursie trzyosobowe zespoły z 6 placówek szkolnictwa specjalnego województwa pomorskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Malborku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie, Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Damnicy, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu oraz PZKS w Wejherowie. Naszą placówkę reprezentowali: Karolina Rode, Wiktoria Morton, Dawid Kąkol. Konkurs odbył się w formie zdalnej na platformie Google Classroom. W czasie konkursu w każdej placówce 3 uczestników pracowało przy jednym komputerze pod nadzorem jednego opiekuna. Tradycyjnie turniej składał się z trzech etapów. W I etapie wszystkie drużyny rozwiązywały te same zadania na platformie Wordwall . Cztery drużyny, które otrzymały najwyższą ilość punktów przeszły do etapu II – półfinału, który poprowadzony został na platformie Quizizz. Wyłoniono drużyny finałowe. W finale uczestniczyły dwie drużyny: drużyna SOSW z Kołozębia i drużyna ZSS z Chojnic. Tradycyjnie w etapie finałowym, jak co roku należało odgadnąć hasło związane ze znanymi porzekadłami i przysłowiami. W tym roku hasło brzmiało: „Nigdy więcej wojny„. Hasło pierwsza odgadła drużyna z SOSW w Kołozębiu w składzie: Martyna Piórkowska, Damian Piórkowski, Sławomir Rokicki, przygotowana przez Panią Annę Rucińską. Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne XXIV Rozgrywki Umysłowe wygrał zespół SOSW w Kołozębiu. Zaszczytne drugie miejsce zajął zespół ZSS w Chojnicach, a trzecie zespół SOSW w Malborku. Wszystkim Uczestnikom za wspólną zabawę bardzo dziękujemy. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie otrzyma każdy Uczestnik Rozgrywek. DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU!!!

Koordynatorzy: Anna Spierewka i Agnieszka Dzionk