Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie z klasy II/III b. W dniu 02.02.2023r. udali się z wizytą do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Dzieci zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek i czasopism, miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz rozwinąć zainteresowania czytelnicze.

Pani bibliotekarka w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki – przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądały pomieszczenia biblioteczne, poznały w jaki sposób należy zachowywać się w czytelni. Byli zaskoczeni tak dużą ilością książek na półkach.

Po zwiedzeniu wszystkich pomieszczeń uczniowie udali się do czytelni, gdzie pani przedstawiła nam mieszkańców biblioteki. Jeden z nich – kot Marvel nawet się z nami przywitał. Następnie uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali czytanej przez panią bibliotekarkę książki „Najwyższa na świecie wieża z książek”.

Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość. Wizyta w bibliotece była dla nich dobrą lekcją – poszerzyli swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Na koniec każde dziecko otrzymało książkę i zakładkę. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.