W ramach realizacji innowacji pedagogicznej , wraz z grupą uczniów SSPdP udaliśmy się do Kawiarni Spółdzielczej CieKawa.

Spółdzielnia socjalna Ciekawa to wspólna inicjatywa dwóch organizacji pozarządowych – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacji Teneo, skupiającej prawników wspierających rozwój idei społeczeństwa obywatelskiego. Jej celem jest stworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Trzon załogi baristów stanowią osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dla których praca i własna pensja w kieszeni to najlepszy sposób na integrację społeczną. Wsparcie zapewnia im dwójka opiekunów, których zawsze  mogą poprosić o pomocną dłoń. Podstawę menu stanowi filiżanka aromatycznej kawy podawanej w towarzystwie drożdżówki z dodatkiem domowych przetworów. W karcie w dużej mierze pojawią się produkty sezonowe.Nasi uczniowie mieli okazję samodzielnie zmielić, zaparzyć i podać kawę. Na własne oczy przekonali się, że osoby z niepełnosprawnościami też mogą pracować i zarabiać pieniądze.

Inicjatorki realizacji  praktyk wspomaganych: K.Grzywacz, M.Jankowska