W piątek 29 listopada 2019 roku, uczniowie klasy I/II a, II/III b i V d Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami Joanną Katzor, Edytą Prangą oraz Danutą Knopik-Jażdżewską, udali się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Podczas spotkania strażacy zapoznali nas z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dowiedzieliśmy się, że Straż wzywamy nie tylko do pożaru, ale również do wypadków, podtopień, połamanych drzew i innych zdarzeń losowych. Mięliśmy także okazję przekonać się, jak błyskawicznie strażak przebiera się w strój bojowyJ

W trakcie wizyty mogliśmy z bliska obejrzeć strój strażaka, a także poznać wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, jaki używa strażak w czasie akcji ratunkowych. Podczas prezentacji sprzętu, jedna z naszych dzielnych koleżanek wzięła udział w ćwiczeniach i pokazie umieszczania i przenoszenia na noszach poszkodowanego.

Na koniec mogliśmy przymierzyć strażackie hełmy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Zdobyliśmy cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieliśmy się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia oraz utrwaliliśmy numery alarmowe do straży pożarnej.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania tej niezwykle ważnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Danuta Knopik-Jażdżewska