Podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne potocznie zwanych socjoterapią, uczniowie rozwiązują zadania szaradziarskie, bawią się, dużo rozmawiają a czasami spierają się. Nieraz bywa głośno bo emocje są duże. Na tych zajęciach uczniowie współdecydują o tematyce lekcji, a ostatnio nawet odgrywają scenki rodzajowe gdzie są aktorami.
Ostatnio Klaudiusz G. z klasy 1 C BSIs przygotował ciekawą prezentację nt. dopingu w sporcie, a Jakub K. z tej samej klasy całą lekcję mówił o historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazując slajdy, zdjęcia i filmiki.
Marysia B. i Agata J. z klasy 1 A BSIs opowiedziały o Hiszpanii, której są wielkimi miłośniczkami. Był ciekawy plakat a chcąc rozwiązać krzyżówkę trzeba było przetłumaczyć słowa z polskiego na hiszpański. Uczyliśmy się też hiszpańskich słów i zwrotów. Super zabawa.
Wiktoria J. i Ola R. klasy 1B BSIs przeprowadziły wspaniałą lekcję na temat „Co to jest astronomia?”. Była prezentacja, zdjęcia, filmy, książki i lunety do obserwacji nieba. Wiktoria zaciekawiła swoich rówieśników podając z pamięci nazwiska wielkich astronomów, daty i fakty z zaćmienia Słońca i Księżyca.
Pani Magdalena Jeka była tak dumna ze swoich uczennic, że postanowiła zrobić kilka zdjęć z tej lekcji:)