Dnia 21.04.2016 roku w naszej zerówce zostały przeprowadzone
zajęcia z Sensoplastyki. Zajęcia poprowadziła pani Dagmara Kozłowska.

Na początku prowadząca zapoznała wszystkie dzieci z materiałami jakich będą używać podczas lekcji, następnie wraz z dziećmi rozłożyła
folię zabezpieczającą dywan, rozdała dzieciom wszystkie materiały do
pracy. Dzieci były bardzo ciekawe co się będzie działo, gdyż do zabawy miały wykorzystać interesujące materiały takie jak: mąka, olej, woda, kolorowe barwniki, olejki zapachowe. Najpierw dzieci wybierały kolory i mieszały kolorowe barwniki z wodą, kolejno dolewały kolorową wodę do miseczek z mąką i wyrabiały ciasto. Rączki pięknie pracowały i ugniatały kolorowe ciasto tak długo, aż wyszła kolorowa ciastolina. Pani Dagmara pokazała wszystkim zapachowe olejki spożywcze, które następnie dzieci dodały do swojej ciastoliny. W całej sali pięknie pachniało, cytryną, migdałami, wanilią.
Kolejnym etapem zajęć było stworzenie z ciastoliny dywanu
sensorycznego. Do tego potrzebne były również takie produkty jak groch, fasola, soczewica, wiórki kokosowe, kasza jaglana.
Na dużym arkuszu szarego papieru dzieci przyklejały kawałki swojej
kolorowej ciastoliny w taki sposób aby powstał kwiatek, następnie
wysypywały kasze, groch itd. i ugniatały je rączkami, a nawet nóżkami.
Jak już powstał dywan sensoryczny to każdy miał okazje się po nim
przespacerować bosymi nogami.
Zabawa była świetna, dzieci usmarowane ale szczęśliwe. Całą pracę
wykonywały samodzielnie i to im sprawiało największą radość. Bardzo
dziękujemy Pani Dagmarze i zapraszamy częściej na zajęcia.