Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Nie istnieje chyba uczeń, dla którego ostatni dzień nauki nie jest najradośniejszym dniem roku szkolnego :). Po wielu miesiącach ciężkiej, owocnej pracy przychodzi czas relaksu i zabawy.

A jednak mimo to, co roku w tym dniu pojawiają się także smutne buzie. Uczniowie klas szóstych, gimnazjum oraz SSPdP wiedzą, że we wrześniu już nie powrócą do swoich kolegów i swojego wychowawcy, zabiorą ze sobą jedynie wspomnienia. Przez kilka lat dzieci uczyły się co to znaczy być dobrym człowiekiem, czym jest mądrość i wiedza, co oznacza szacunek i troska, jak godnie żyć. W ostatnim dniu pobytu w murach naszej szkoły, stojąc przed sztandarem, składali przyrzeczenie, że tej nauki nie zapomną, że godnie będą reprezentowali szkołę na dalszej drodze swojego życia.

Część artystyczna rozpoczęła się wykonaniem przez uczniów tradycyjnego poloneza. Następnie wychowankowie żegnający się z naszą szkołą, przekazali sztandar swoim młodszym kolegom, którzy odwdzięczyli się im, życząc powodzenia w przyszłości, w pełnym wyzwań dorosłym życiu. Kolejną częścią uroczystości było wystąpienie Dyrekcji. Panie Woźniak, Solarczyk oraz Kandzora wręczyły uczniom dyplomy i nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę oraz za ogrom pracy włożony w naukę. Na ręce rodziców, złożyły listy gratulacyjne, podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

Na zakończenie pozostali uczniowie, odebrali swoje świadectwa oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce, udziały w konkursach i olimpiadach.

Teraz przed nami ponad dwa miesiące „wolnego”- rozpoczęły się wakacje, przez ten okres szkolne ławki będą świecić pustkami.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku a młodzież prosimy o rozwagę podczas korzystania z dobrodziejstw letniego szaleństwa.