24 czerwca 2022 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów, a szczególnie dla absolwentów szkół wchodzących w skład SOSW nr 1 w Wejherowie.
O godzinie 9.00, w pięknie udekorowanej auli, pożegnaliśmy 25 absolwentów szkoły podstawowej, w tym 4 z wyróżnieniem! Atmosfera była uroczysta i rodzinna jednocześnie. Dyrektor PZKS w Wejherowie, pani Małgorzata Woźniak złożyła gratulacje absolwentom oraz podziękowania i dobre życzenia dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Absolwenci, których łatwo było rozpoznać po eleganckich biretach na głowach, uraczyli obecnych radosnym występem, zaś uczniowie klas siódmych wręczyli starszym kolegom własnoręcznie wykonane maskotki. Były kwiaty, łzy radości i wzruszenia oraz pamiątkowe zdjęcia.
O godzinie 10.30 na boisku szkolnym miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 1. Szczególne miejsce wśród uczniów zajęło 10 absolwentów, którym pani Dyrektor Małgorzata Woźniak wręczyła świadectwa. Niektórzy z nich byli związani z naszą placówką przez całe swoje szkolne życie! Pożegnanie było bardzo wzruszające. Mądre i z serca płynące słowa skierował do absolwentów przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Sylweriusz Dunst.
O godzinie 12.00 świadectwa ukończenia Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 odebrało 26 uczniów. Serdeczne gratulacje i życzenia skierowała do absolwentów pani dyrektor Małgorzata Woźniak. Uczennica klasy II Anna Bisewska pożegnała absolwentów pięknymi słowami „Nikt Wam przecież nie zabroni wrócić tutaj wspomnieniami po cichutku. Tak znienacka zawsze będziecie razem z nami.” Młodsi koledzy i koleżanki przygotowali drobne upominki oraz dyplomy absolwenta.
Wszyscy zasłużyli na wyczekiwane wakacje.