Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie z utęsknieniem, dzień zakończenia roku szkolnego. Po wielu miesiącach ciężkiej, owocnej pracy nadszedł czas wakacji.

Mimo to, co roku w tym dniu pojawiają się także smutne buzie. Uczniowie klas szóstych, gimnazjum, SSPdP, szkoły zawodowej wiedzą, że we wrześniu już nie powrócą do swoich kolegów i swojego wychowawcy, zabiorą ze sobą jedynie wspomnienia. Przez kilka lat dzieci i młodzież uczyły się co to znaczy być dobrym człowiekiem, czym jest mądrość i wiedza, co oznacza szacunek i troska, jak godnie żyć.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się wykonaniem przez uczniów tradycyjnego poloneza. Następnie wychowankowie pożegnali się wierszem oraz piosenką. Słowa pożegnania w imieniu absolwentów powiedziała Marysia uczennica klasy VI. Także młodsi koledzy i koleżanki przygotowali upominki dla uczniów żegnających się ze szkołą. Absolwenci w ramach podziękowania wręczyli kwiaty paniom dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, a także pracownikom ośrodka. Tym gestem pożegnali się z nami. Kolejną część uroczystości stanowiły słowa pożegnania wygłoszone przez panią dyrektor. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment. Panie dyrektor: Małgorzata Woźniak, Joanna Kandzora oraz Renata Solarczyk wręczyły uczniom świadectwa, dyplomy oraz nagrody, dziękując za wzorową postawę, wiedzę oraz za ogrom pracy włożony w naukę. Na ręce rodziców, złożyły listy gratulacyjne, podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość.
Przed nami dwa miesiące przerwy od nauki, rozpoczęły się wakacje, przez ten okres szkolne ławki będą świecić pustkami. Życzymy Wam drodzy uczniowie miłych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.