Wraz z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 klasa 5c oraz 5d SP7 ZET bierze udział w innowacji pedagogicznej pt. „Zdrowe śniadania”. W minionym miesiącu przeprowadzono zajęcia o następujących tematach: „Zdrowa kanapka” oraz „Nabiał na śniadanie- twarożek”. Głównym celem zajęć jest rozwój samodzielności uczniów oraz pogłębianie świadomości zdrowego odżywiania. Na odbytych już zajęciach uczniowie poznali korzyści zdrowego odżywiania, a podczas burzy mózgów opowiedzieli o swoich śniadaniach. Uczniom została również przedstawiona rola nabiału w naszej diecie oraz zostały omówione produkty nabiałowe, które można zastąpić zdrowszymi. Na każdych zajęciach jest też część najważniejsza- praktyczna. Uczniowie uczyli się szykować śniadanie, tworzyć zdrową kanapkę czy też własny twarożek nie zapominając przy tym o zachowaniu higieny i środków bezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Prowadzące innowację pedagogiczną
Aleksandra Bujak