„Zdrowo jem i o odżywianiu wszystko wiem” – to hasło przewodnie konkursu, który odbył się 28 marca w ramach projektu edukacyjnego Zdrowy Styl Życia oraz w ramach programu Trzymaj Formę. Celem konkursu było propagowanie właściwych nawyków żywieniowych i aktywnego trybu życia. Organizatorzy, czyli uczniowie klasy III gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami p. A. Kroplewską i p. N. Wolińską przygotowali pięć zadań dla Uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Zadania polegały na stworzeniu piramidy żywienia, właściwym odczytywaniu etykiet, układaniu zdrowego menu, rozpoznawaniu właściwych i niewłaściwych nawyków żywieniowych, oraz rozpoznawaniu smaków, które sprawiło uczniom najwięcej radości. W konkursie wzięło udział 8 par uczniów, a wśród nich najlepsi okazali się uczniowie klasy III a Dawid Duda i Jarosław Maszota, którzy wykazali się ogromną wiedzą, a także umiejętnością pracy zespołowej.