02.06.2021 roku, w naszej placówce odbyła się XXIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Rozgrywek Umysłowych „ Zgaduj – Zgadula„ w formie on line.
Uczestniczyły w konkursie trzyosobowe zespoły z 6 placówek szkolnictwa specjalnego województwa pomorskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Słupsku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żukowie, Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Gdyni oraz PZKS w Wejherowie.
Konkurs w tym roku po raz pierwszy odbył się w formie zdalnej na platformie Google Classroom. W czasie konkursu w każdej placówce 3 uczestników pracowało przy jednym komputerze pod nadzorem jednego opiekuna. Tradycyjnie składał się z trzech etapów.
W I etapie wszystkie drużyny rozwiązywały te same zadania na platformie Wordwall . Cztery drużyny, które otrzymały najwyższą ilość punktów przeszły do etapu II – półfinału, który poprowadzony został na platformie Quizizz. Wyłoniono drużyny finałowe.
W finale uczestniczyły dwie drużyny: drużyna ZSS z Chojnic i drużyna PZKS
z Wejherowa. Tradycyjnie w etapie finałowym, jak co roku należało odgadnąć hasło związane ze znanymi porzekadłami i przysłowiami. Najpierw jednak trzeba było przejść cztery misje w escape roomie na platformie Genialy i uzyskać czterocyfrowy kod dostępu, który otwierał hasło.
W tym roku hasło brzmiało: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat„. Hasło pierwsza odgadła drużyna z naszej placówki w składzie: Julia Pionk, Kamila Hagemes, Klaudia Cholińska, wygrywając główną nagrodę, ufundowaną przez Starostę Powiatu Wejherowskiego.
Turniej przygotowany i poprowadzony został pod kierunkiem: Anny Konkol, Anny Spierewki, Agnieszki Dzionk, Klaudii Hildebrandt (nauczyciele-wychowawcy Grup Wychowawczych) przy współpracy Jakuba Wałka (nauczyciel informatyki).
Wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z nową – zdalną formułą konkursu
i wykazali się wysoką znajomością narzędzi nauki zdalnej oraz zawarli wirtualne znajomości z rówieśnikami z innych placówek.
Marzanna Dróżdż
wicedyrektor PZKS