Zgaduj zgadula

Dnia 29 kwietnia 2014 roku w internacie PZKS w Wejherowie już po raz XVII odbył odbył się Wojewódzki Turniej Rozgrywek Umysłowych Zgaduj-Zgadula.

Przyjechało do nas aż 5 zespołów: Gdynia – Witomińska, Gdynia – Dąbka, Kartuzy, Bytów, Starogard Gdański. Konkurs ten był przeznaczony dla szkół podstawowych i obejmował roczniki 2000 – 2001. W każdej drużynie było trzech uczestników, a turniej składał się z trzech etapów.
    Etap I – obejmował trzynaście zadań umysłowych w których były elementy matematyki, geometrii, języka polskiego oraz przyrody.
Po etapie I zostały wyłonione cztery zespoły do półfinału
Gdynia (Witomińska)
Gdynia (Dąbka)
Wejherowo,
Kartuzy.
   Pozostałe drużyny tj. Bytów i Starogard Gdański mogli spróbować swojej siły w konkursie plastycznym pt. „ Jan Paweł II który został świętym”.
   Po II etapie dwie drużyny tj. Gdynia – Witomińska oraz Wejherowo zdobyły największą ilość punktów i „weszły” do finału.
Finał – polegał na odgadnięciu starego polskiego przysłowia. W tym roku brzmiało ono „ WSZYSTKO DOBRZE CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY.”
    Podczas finału panowała bardzo napięta atmosfera, wszyscy uczestnicy turnieju kibicowali swoim faworytom. Jako pierwsi odgadli hasło zawodnicy z Gdyni – Witomińskiej i to oni zaleli I miejsce, natomiast nasi uczniowie zajeli II miejsce. III miejsce Gdynia – Dąbka, IV miejsce Kartuzy oraz wyróżnienia: Bytów i Starogard Gdański.
    Warto zaznaczyć że jak co roku atmosfera podczas turnieju jest bardzo serdeczna i przyjazna. Nasi goście wyjeżdżaj od nas uśmiechnięci, zadowoleni z atrakcyjnymi nagrodami.
W rozmowie z wychowawcami i kolegami z innych placówek dowiedziałem się że nas turniej powoduje zwiększenie zainteresowania tego typu rozrywką wśród uczniów. Jest to dla nas bardzo motywujące do organizacji przyszłorocznych rozgrywek umysłowych.

Organizatorami konkursu po raz 17 byli:
Pani Adriana Czonske
Pan Kazimierz Sirocki