Dnia 09 czerwca 2016 roku klasy V/VI b zet oraz I b gimnazjum zet wraz z wychowawcami: panią Jagną Bochentyn i Jolantą Leśniowską-Bojke oraz opiekunkami: Panią Adrianą Szramką i Małgorzatą Drawc wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie.

Pogoda była idealna na pieszą wędrówkę po pięknie zalesionym terenie. Dzieci z wielką fascynacją i ciekawością obserwowały zwierzęta. Interesowało je ich życie, obyczaje i skąd pochodzą. Największe wrażenie na dzieciach wywarły małpy opiekujące się swoim potomstwem, lwia rodzina, dumny tygrys, posilające się żubry i wielbłądy oraz wypoczywające hipopotamy. Dodatkową atrakcją były lody i gofry podczas przerwy w zwiedzaniu. W bardzo dobrych nastrojach zakończyliśmy nasz wspólnie spędzony czas.