We wtorek 26 kwietnia odbyła się wycieczka do Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie, w której uczestniczyli uczniowie klas II a, I-III c, I-III d, I-III e i II/III e Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z wychowawcami. Zaczęliśmy od zwiedzania ZOO. Na wejściu przywitała nas papuga Patryk swoim słynnym „Ahoj!”, a z dużym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w żywej lekcji przyrody. Dzięki naszemu przewodnikowi poszerzyliśmy wiedzę na temat środowiska i sposobu życia wybranych gatunków gadów i ptaków takich jak: agama, żółw, papuga ara, wąż zbożowy i kilku innych. Najwięcej frajdy sprawiła nam jednak możliwość dotknięcia, nakarmienia i zrobienia sobie zdjęć z każdym, z prezentowanych przez przewodnika, egzotycznym zwierzątkiem. Po zwiedzaniu przyszedł czas na przerwę i obiad oraz zakup pamiątek. Ostatnim etapem naszej wycieczki był seans kinowy o prehistorycznych zwierzętach oraz odwiedzenie zagrody z alpakami. Spędziliśmy emocjonujący dzień w towarzystwie egzotycznych zwierząt. Wspomnienia i zdjęcia z naszej wycieczki na pewno zostaną z nami na lata!