10 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 1a i 3a SP nr 7 wraz z wychowawcami p. A. Rank i p. K. Ślebarską udali się na zwiedzanie RATUSZA. Miasto Wejherowo to miasto z bogatą historią, wieloma zabytkami, znajdujące się w centrum Kaszub. Wejherowski ratusz to idealne miejsce na to, aby tego wszystkiego doświadczyć.

Uczniowie zwiedzili SALĘ TRADYCJI i HISTORII WEJHEROWA gdzie oglądali elementy dotyczące początków miasta, w tym drzewa genealogicznego rodziny Wejherów, zabytkowej makiety części miasta oraz podświetlanej makiety Kalwarii, hełmy strażackie, tabakiery, tradycyjne ubiory, hafty regionalne, serwis kawowy ze wzornictwem kaszubskim.
Bardzo duże wrażenie zrobiła na dzieciach wizyta w gabinecie Teodora Bolduana-burmistrza Wejherowa, dzięki któremu w okresie 1934-1939 Wejherowo stało się bardzo nowoczesnym na ówczesne czasy miastem z basenem miejskim. Dużym zaskoczeniem był fakt, że burmistrz przemówił do dzieci opowiadając o swojej pracy dla miasta. Można też było zobaczyć jak w tamtych czasach wyglądał bank, praca zegarmistrza, stolarza, fryzjera czy fotografa.
W ratuszu znajduje się taż bardzo dużo zdjęć Wejherowa sprzed lat.
To była bardzo ciekawa lekcja historii naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do odbycia takiej lekcji.