„Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem”.
Albert Camus

21 marca 2024 r. miało miejsce ważne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Tego dnia nie tylko miało miejsce powitanie wiosny, ale co ważne celebracja Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Uczniowie klas ze-t rozpoczęli świętowanie od wspólnego przemarszu na strefie sportowej. Wiosennym akcentem były wykonane przez uczniów marzanny. Wszyscy uczestnicy zgodnie z tradycją eksponowali na swoich nogach kolorowe skarpetki nie do pary. Dziarskim krokiem wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się podsumowanie akcji pt. „Wyjątkowa Skarpeta”.
Organizatorem tego przedsięwzięcia jest ORW Juszczyn, do której Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z uczniami zespołów edukacyjno-terapeutycznych dołączyła po raz pierwszy. Dzieci podczas zajęć wykonywały papierowe skarpetki według własnego pomysłu, a efektem ich pracy był sznur o długości 95m na którym zawisło 760 kolorowych skarpet. Jesteśmy dumni z naszego wyniku! Tego dnia na uczniów oraz nauczycieli czekał również słodki poczęstunek.