Z wizytą u „Fryzjerów”

5 marca 2019r. klasy V/VI b i III f gimnazjum ZET skorzystały z zaproszenia uczniów Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie do uczestniczenia w warsztatach fryzjerskich. Wbrew pochmurnej i deszczowej pogodzie atmosfera na zajęciach była gorąca. Młodzież szkoły branżowej z dużą pasją i zaangażowaniem podjęła się wykonania fryzur naszym uczniom, zgodnie z ich życzeniem. Zajęcia rozwijały umiejętności w zakresie wzajemnego porozumiewania się oraz savoir-vivru. Metamorfozy fryzjerskie sprawiły naszym uczniom wielką radość.Uzupełnieniem przemian dziewcząt było wykonanie im profesjonalnych makijaży. Pani Mariola skuszona pięknym wykonaniem fryzur sama poddała się przemianie fryzjerskiej.
Dodatkową atrakcją warsztatów było własnoręczne układanie fryzur na „główkach treningowych”.Ponadto pani prowadząca zajęcia zaprezentowała nam analizator do badania jakości skóry i włosów.
Można było zauważyć, iż między niektórymi uczniami obydwu placówek nawiązały się bliskie relacje.

Wychowawczynie:
Maria Styp-Rekowska