W dniach 20 listopada oraz 11 grudnia odbyły się zajęcia edukacyjne z projektu „Bakcyl”, do którego przystąpili niedawno nasi gimnazjaliści. Projekt BAKCYL prowadzi Warszawski Instytut Bankowości, który szkoli wolontariuszy/pracowników bankowych do prowadzenia zajęć w szkołach, przekazywania młodzieży, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Oddelegowana do naszej szkoły Pani Monika, pracownik Kaszubskiego Banku Spółdzielczego, poprowadziła zajęcia dla klas II i III oddziałów gimnazjum na tematy: „Twoje pieniądze” oraz „Pożyczaj z głową”. Celem lekcji była nauka zasad  prawidłowego budżetowania, w tym planowania i kontroli wydatków osobistych. Rozpoznawania, jak duży wpływ na finanse osobiste mają codzienne decyzje, zrozumienie znaczenia oszczędności i korzyści, które płyną z systematycznego oszczędzania. Uczniowie na prostym zadaniu, uczyli się sporządzać budżet z uwzględnieniem wydatków stałych i zmiennych oraz takich, z których możemy zrezygnować. Dodatkowo dowiedzieli się co to jest dobry i zły kredyt, czym jest efektywna stopa oprocentowania, jak wybrać najlepszą ofertę kredytową, czym jest debet i jak go unikać. To były naprawdę pouczające zajęcia! Dziękujemy Pani Moniko!!!:)