11 maja uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 5 mieli okazje uczestniczyć w nietypowej lekcji języka niemieckiego, a wszystko za sprawą Goethe Institut w Warszawie. Koordynator sieci pani Justyna Ciecharowaska zaprosiła nas do spotkania z młodą studentką z Berlina – Fidan. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, ponieważ Fidan mówiła wyłącznie w języku niemieckim, gdyż nie zna języka polskiego. Przy pomocy prezentacji multimedialnej studentka opowiedziała nam o sobie i swoim życiu w stolicy Niemiec w Berlinie. Uczniowie bardzo się ucieszyli z tego powodu, gdyż w tym roku szkolnym uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Berlina. Dzięki temu sprawnie rozpoznawali ważne zabytki stolicy Niemiec. Następnie porozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach i porównaliśmy systemy szkolne w Polsce i w Niemczech. Na końcu zajęć każdy uczestnik lekcji online mógł zadać Fidan pytania na temat życia w Berlinie. Taka nauka to przyjemność. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to super lekcja! Dziękujemy Goethe Institut w Warszawie za wspaniałą współpracę. DANKE!