W ostatnim czasie uczniowie klas IIa i IIb w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Historia i współczesność piłki nożnej” zwiedzili stadion PGE Areny w Gdańsku.

Wyjazd poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania: zapoznanie z trasą wycieczki, przygotowanie prezentacji o krótkiej, ale niezwykle barwnej historii obiektu. Większość z uczestników była na stadionie pierwszy raz i zrobił na nas niesamowite wrażenie. Ponad to poznanie tzw. kuluarów, zaplecza to dodatkowa frajda. Zobaczyliśmy salę konferencyjną, stadionową kaplicę – miejsce modlitwy i wyciszenia zawodników, szatnie, muzeum Lechii Gdańsk, no i oczywiście murawę i trybuny, w tym trybunę dla VIP- ów. Przy okazji poznaliśmy rzadko odwiedzane tereny Gdańska. Po powrocie do szkoły uczniowie kontynuować będą prace nad prezentacją o zwiedzanym obiekcie zamieszczając zdjęcia z wyjazdu. Będzie co wspominać!!!

Piotr Jasielski
Wanda Politowska