Dnia 12.11.2015r uczniowie klas II b, III a i b gimnazjum brali udział w warsztatach pt; Agresja”. Zajęcia były prowadzone przez p. U Gajdemską oraz pedagoga M. Wysokińską.

Warsztaty były bardzo trudne, z racji tematu. Jednakże uczniowie mieli okazje brać czynny udział w scenkach, prowadzić dyskusje, zadawać pytania oraz zdobyć bardzo ważne informacje dotyczące zjawiska przemocy, agresji z jaką mogą się spotkać. Pozyskali wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą zachowania asertywnego jakie może pomóc w trudnych sytuacjach. Poprzez branie czynnego udziału w zaaranżowanych scenkach mogli zobaczyć, nauczyć się jak w asertywny sposób można się przed tymi zjawiskami uchronić i jak się im przeciwstawić. Poznali znaczenie słowa agresja, przemoc oraz jej rodzaje. Warsztaty były podsumowane rozdaniem ulotek otrzymanych przez PCPR w Wejherowie z informacją zawierając numery telefonów i adresy placówek zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarą przemocy i agresji. Kolejne warsztaty odbędą się dnia 19.11.2015r dla pozostałych klas gimnazjum. Do zobaczenia.