10 listopada 2023 r. uczniowie klas 1c, 2a oraz 2-3a Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z nauczycielami wzięli udział w konkursie logopedycznym „Czarodziej słowa”, który organizowany jest przez panie logopedki już od kilku lat. Tym razem była to wersja Junior, przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych uczniach.

Tematem przewodnim były halloweenowe psikusy oraz czary. Uczniowie dwóch drużyn rywalizowali ze sobą w sześciu konkurencjach. Odgadywali mroczne zagadki, których odpowiedzi zapisywali niewidzialnym atramentem. Łowili wielkie pająki, które w swoich brzuszyskach miały zakodowane magiczne słowa. Musiały odgonić plagę groźnych much – Głosek. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana i wszystkie zagrożenia zostały zażegnane, na ścianie pojawiła się wielka magiczna wykreślanka. Nasi dzielni, niestrudzeni uczniowie poradzili sobie z nią znakomicie – bez najmniejszego problemu odgadli każde z zaczarowanych haseł. Na koniec musieli się nieźle nagłówkować, ponieważ niektóre przedmioty zaczynały znikać… Jednak ich odwaga i zaangażowanie powstrzymały magiczne moce.

Na koniec wszyscy Pogromcy duchów i czarnych kotów zapozowali do wspólnego zdjęcia, na którym nie mogło oczywiście zabraknąć specjalnego gościa – Mumii.