7 lutego 2022r. odbyło się kolejne spotkanie z eksperymentami. Tym razem uczniowie klasy 7-8a i 7c poznawali zjawisko dyfuzji. Coś czego doświadczamy codziennie, a nie zdajemy sobie sprawy, jak to się dzieje. Krótki film edukacyjny przybliżył młodzieży, na czym polega wspomniana dyfuzja.
Następnie przystąpiliśmy do eksperymentów. Sprawdzaliśmy, czy przez balon przenikają zapachy… oraz jak możemy zadziałać, by powietrze było pachnące  🙂
Najważniejszym punktem dzisiejszego spotkania był eksperyment ze znikającym atramentem. Nie było to łatwe zadanie, gdyż w doświadczeniach ważna jest dokładność, cierpliwość i sumienna obserwacja. Po wykonaniu przez uczniów kilku prób w końcu udało się uzyskać oczekiwany efekt.
Dzisiejsze zajęcia nauczyły nas, że warto być wytrwałym. Jak mówi przysłowie: „Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce słodkie”.