4 marca okazał się niezwykle udanym dniem dla dwóch klas SSPdP. (Doradztwo zawodowe)
Pierwszy etap naszej wycieczki to wizyta na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Pucku.  Cieszyliśmy się ze spotkania naszych byłych uczniów, a nade wszystko, to Oni byli niezwykle uradowani naszą wizytą. W całej placówce jest ich pięcioro.
Odwiedzane przez nas warsztaty są niezwykle atrakcyjnym miejscem. Posiadają aż dziesięć bogato wyposażonych pracowni, które mieszczą się w przestronnych, słonecznych pomieszczeniach. Pani Pedagog przedstawiła naszym uczniom warunki jakie muszą zostać spełnione, żeby zostać przyjętym do ich placówki. Omawiając całą ofertę wspomniała również o imprezach cyklicznych, na które zostaliśmy zaproszeni, a w szczególności o dniach otwartych placówki.
Kolejny etap to huta szkła „PuckGlas”, tam  obejrzeliśmy pokaz tworzenia wyrobów szklanych. Uczniowie mogli spróbować sami „dmuchania” w piszczel. Tworzenie szklanych figurek i naczyń zrobiło na nas niesamowite wrażenie.
Po wizycie w hucie pospacerowaliśmy po puckim nabrzeżu. Tam, odnaleźliśmy ślady niedawnych obchodów 100 – lecia zaślubin Polski z morzem. Spacer po puckim molo jest zawsze atrakcyjny.
Po posiłku skierowaliśmy się już w stronę Wejherowa. Wybraliśmy drogę przez Piaśnicę, aby móc odwiedzić Sanktuarium, miejsce mordu tysięcy (ponad 12 000) mieszkańców naszego Regionu w latach 1939 – 1940.
Do szkoły wróciliśmy bardzo pełni pozytywnych emocji, energii i wrażeń.
Wanda Politowska
Jolanta Kotkowska